Masáže v těhotenství: Jak správně pečovat o tělo během mateřství

Masáže v těhotenství: Jak správně pečovat o tělo během mateřství

Význam těhotenské masáže

Těhotenská masáž je jednou z nejlepších věcí, kterou můžete svému tělu v době očekávání nového přírůstku do rodiny dopřát. Nejenže ulevuje od bolesti zad a napětí v svalstvu, které s sebou těhotenství nese, ale také posiluje čerstvou a možná i trochu nervózní psychiku budoucí maminky. Je to chvíle, kdy se můžete stoprocentně věnovat sobě a svému neposednému bříšku, které vás jistě už několikrát nepříjemně koplo.

Při těhotenské masáži je třeba dbát na pár zásad, které zajistí, že bude pro vás i vaše miminko naprosto bezpečná a příjemná. Vždyť kdo by nechtěl dopřát svému děťátku v bříšku to nejlepší, že?

Volba správného maséra

Pokud si říkáte, že masáž si doma zvládnete sami nebo s pomocí partnera, tak asi trochu podceňujete, jak složité je masírovat bříško plné života. Proto je lepší odborníka na těhotenské masáže vybírat pečlivě. Profesionál by měl mít nejen dostatek zkušeností a referencí, ale také certifikaci pro provádění těhotenských masáží.

Osobně můžu doporučit pár salonů zde v Brně, kde na vás čekají laskavé ruce, které přesně vědí, co dělají. A věřte mi, po správně provedené těhotenské masáži budete chtít létat vzduchem, i když vaše břicho výrazně roste směrem dolů.

Poznávání vlastního těla

Neškodí se před masáží trochu seznámit s těmi částmi těla, které jsou během těhotenství nejvíce zatěžovány. S osvojením si základní znalosti o svém těle můžete lepe komunikovat s masérem a vysvětlit, co přesně potřebujete.

Typy těhotenských masáží

Existují různé typy těhotenských masáží - od těch šetrnějších až po intenzivnější techniky. Některé maminky milují jemné hladění a pomalé tahy, zatímco jiné preferují větší tlak, aby ulevily od silnějších bolestí zad a kloubů. To všechno ale musí být v rukou zkušeného maséra, protože věřte, že domácí masáž s manuálem v ruce může skončit spíše komickou scénkou než uvolněním.

Kdy začít s masážemi během těhotenství

Klíčové je načasování. Těhotenské masáže nezačínáme hned první den po pozitivním těhotenském testu, ale ani nemusíme čekat až do posledního třetího trimestru. Každá maminka a každé těhotenství je jiné, proto je dobré masáže koordinovat s vaším lékařem a poslechnout si vaše tělo.

Bezpečnost při těhotenské masáži

Bezpečnost je alfa a omega těhotenských masáží. Používání speciálních masážních olejů bez esenciálních olejů, které by mohly vyvolat kontrakce, je třeba mít na paměti stejně jako pozici těla, která by neměla vyvíjet tlak na bříško. A ať už masáž probíhá kdekoliv, dbejte na to, aby prostředí bylo čisté a teplé - naše tělo je během těhotenství citlivější na zimu a nečistoty.

Napsat komentář