Regenerační masáž pro zlepšení zdraví: 10 nejlepších výhod pro tělo a mysl

Regenerační masáž pro zlepšení zdraví: 10 nejlepších výhod pro tělo a mysl

Posílení imunitního systému

Regenerační masáže mají nespočet výhod a jednou z nich je posílení imunitního systému. Představte si to jako restart pro vaše tělo, kdy každý stisk je jako stlačení magického tlačítka, které aktivuje vaše obranné mechanismy. Když jsem poprvé začal chodit na masáže, neuvěřitelně mě překvapilo, kolikrát jsem přestal být nemocný v období, kdy kolem mě létaly chřipky a různá virózní onemocnění jak létající talíře. A to všechno díky pravidelným regeneračním masážím!

Zlepšení průtoku krve a svalové regenerace

Vnímám to tak, že každý masážní stisk je jako malý úder do svalového uzlu, který povídá: 'Hej, probuď se, je čas na akci!' Průtok krve se zlepší, což zajistí, že si vaše svaly rychleji poradí s únavou a bolestí po náročném dni. Je to jako když hodíte špinavou ponožku do pračky a ta se na vás potom usměje čistá a svěží, tak nějakou proměnou prochází i vaše svaly po masáži.

Zmírnění bolesti zad a krku

A kdo z nás nemá čas od času bolesti zad nebo krku, že? Na masážním lehátku se cítím, jako kdybych ležel na obláčku, který umí zázračně rozplést všechny ty uzly bolesti, jež si naše tělo užije z posedávání u počítače nebo z nesprávného držení těla. Je to jako použít kouzelný balzám, který umí najít a zažehnout epicentrum bolesti.

Podpora duševní pohody a snížení úrovně stresu

V dnešní uspěchané době se duševní pohoda často dostává do ústraní a stres je naší stálou společnicí. Někdo toho zvládne spoustu, aniž by křupnul, já naopak pochytil, že jakmile se moje tělo setká s masážními hmaty, cítím jak se stres rozplývá jako máslo na sluncem rozpálené pánvi. Jediné, co mi chybí, je ten chléb, do kterého bych to mohl namočit.

Podpora celkového fyzického zdraví

Dostat se na masážní lehátko je jako krok směrem k superhrdinskému tělu. Jaký je efekt? Vyholený jako atom v CERNu. Mám pocit, že je moje tělo schopné zvládnout cokoli, od náročného workoutu až po maraton stání ve frontě v obchodě s odměnou v podobě skvělého pocitu v celém těle.

Podpora kvality spánku

Je to jako když přepnete z rušné dálnice denního stresu na klidnou vesnickou cestu, kde se tu a tam potká vážná sova. Masáž mě naučila, že můj spánek může být hluboký a nerušený, což každé ráno ocení můj polštář, když na něm nenalezne otisky nočního boje se stresem a nespavostí.

Zlepšení flexibility a pohyblivosti

Masáže jsou jako jóga, ale bez potřeby sám sebou zmítat do různých pozic. Tělo se stane pružnějším a dosáhnete na poličku s tou vysněnou skleničkou bez obav, že se přitom něco pokazí. Chodíte po masážích domů jako gymnasta, který se na svých svalích podepsal za celoživotní předplatné.

Zlepšení pokožky a celkového vzhledu

Jako Hollywoodská hvězda po digitálním omlazení – tak se po masáži cítím i já. Krev proudí, tělo se detoxikuje, a pokožka? Ta se třpytí jako v reklamě na kosmetiku. Ba co víc, jsem přesvědčený, že kdybych chodil na masáže častěji, možná bych mohl konkurovat i Pharellu Williams a jeho nesmrtelným genům.

Zlepšení sportovních výkonů

Regenerační masáže jsou jako tajná ingredience olympijského sportovce. Díky nim se cítíte lehčí, rychlejší a všeobecně více v kondici. A mám podezření, že kdyby na masážích byly medaile, tak už mám doma celou kolekci.

Napsat komentář